Żywiec atrakcyjny zimą i latem

Mimo, iż Żywiec od lat kojarzy się z turystyką zimową, również latem jest odwiedzany przez wielu urlopowiczów. Dzieje się tak dlatego, że miejsce to jest pod każdym względem absolutnie wyjątkowe. Od momentu przekroczenia „bram miasta” rzucają się w oczy piękne widoki, które pozostają w sercu na zawsze. Każdy doceni tu czyste powietrze, które wprawia w doskonałe samopoczucie.

Wybierając noclegi w Żywcu warto zwrócić uwagę na liczne ośrodki i pensjonaty, które znajdują się w pobliżu Jeziora Żywieckiego. Ten zamknięty akwen istnieje od 1966 roku, a powstał dzięki spiętrzeniu rzeki. Okolica ta jest bardzo lubiana przez turystów właśnie latem. W pobliżu znajduje się mnóstwo punktów, gdzie można wypożyczyć kajak, rower wodny bądź niewielką łódkę. Miłośnicy sportów wodnych zawsze wybierają noclegi  w sąsiedztwie jeziora, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym. Ci, którzy wolą sporty zimowe, powinni wybrać nocleg w pobliżu wyciągu narciarskiego Grójec. Dzięki temu każdego dnia będą się cieszyć doskonale naśnieżoną trasą, która w godzinach wieczornych jest pięknie oświetlona.

Po aktywnie spędzonym dniu na stoku, można podarować sobie odrobinę relaksu i zwiedzić park, który znajduje się w pobliżu Zamku w Żywcu. Park, zwany także ogrodem Habsburgów to 26 hektarów powierzchni, urządzonej w stylu włoskim. Spacerując po malowniczych alejkach, można tu zwiedzić między innymi Domek Chiński, zobaczyć piękne fontanny i mnóstwo innych zabudowań z czasów XV wieku. Wybierając noclegi w Żywcu, w krótkim czasie można także dotrzeć do Góry Żar, gdzie znajduje się jedna z największych w Polsce szczytowo-pompowa elektrownia. Ze szczytu Góry Żar można podziwiać piękny krajobraz żywieckiej okolicy.

Baza noclegowa w Żywcu to nie tylko liczne pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy hotele {Meteor-Turystyka.pl}. To także doskonałe zaplecze gastronomiczne, dzięki którym każdego dnia można poznać inny smak regionalnej potrawy. Jak wiadomo każdy rejon ma inny smak, ale ten żywiecki na długo pozostaje w pamięci. Niezwykle urokliwa jest również atmosfera w tego typu obiektach. Można tu poznać prawdziwych beskidzkich górali, którzy przybliżą tradycje i zwyczaje panujące w okolicy. Żywiec to doskonała baza noclegowa, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli jesteś jednym z nich zarezerwuj noclegi już dziś.

One comment

  1. DanielOber pisze:

    Tyle atrakcji w Żywcu a i tak wszystkim się kojarzy tylko z piwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>