Wiżajny jako miejsce na narty

Jedną z bardziej interesujących miejscowości na Podlasiu {baza www Wikipedii}, które warto odwiedzić niemalże o każdej porze roku, są Wiżajny. Ta miejscowość jest nazywana polskim biegunem zimna i sam ten fakt sprawia, że do tej niewielkiej zupełnie osady przybywa stosunkowo sporo osób.

Wiżajny są jednak dość znacznie oddalone od większych ośrodków miejskich w tej okolicy i być może ten fakt sprawia, że jest to jednak bardzo ciche i spokojne miejsce. Największą atrakcję tej okolicy stanowi Jezioro Wiżajny. Jest to dość płytki zbiornik o ciekawej geologicznie historii. Występuje tutaj godna uwagi flora i fauna, więc na pewno wyprawa nad to jezioro będzie stanowiła sporą atrakcję dla przyrodników. Na pewno warto także zwrócić uwagę na to, że podczas zimy organizowanych jest w tej okolicy niezwykle wiele wydarzeń sportowych. Tutejszy mikroklimat sprzyja bowiem uprawianiu sportów zimowych, co chętnie czynią nie tylko mieszkańcy, ale także i przybywający w tej okolicy turyści. Trasy na przykład dla narciarzy są bardzo dobrze przygotowane, a obecność naturalnego śniegu przez o wiele dłuższy czas niż w pozostałych regionach Polski sprawia, że naprawdę warto tu przyjechać, jeśli chcemy w spokoju poszusować na nartach.

W okolicy znajduje się także wiele ciekawych zabytków, jak na przykład klasycystyczny dworek. Na pewno wypoczynek w Wiżajnach to idealna opcja dla osób szukających prawdziwie spokojnego wypoczynku. Warto wybrać się w te okolice, ponieważ możemy tutaj naprawdę zregenerować siły na przykład podczas urlopu. Dobrze wyposażona baza noclegowa i naprawdę niedrogie pokoje {baza www Meteora} to świetny pomysł na wypoczynek także dla tych, którzy nie chcą wydać majątku na wycieczkę. Można powiedzieć, że Wiżajny to prawdziwe odludzie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Blisko położona granica państwa powoduje, że ruch w tych okolicach ma charakter głównie turystyczny. Atrakcyjne przyrodniczo i nie tylko tereny kuszą do wypoczynku wiele osób tym bardziej, że w ostatnich latach naprawdę bardzo dobrze rozwinęła się baza turystyczna w tym regionie. Oczywiście, w tym regionie na pewno nastąpi dalszy rozwój, ale wypoczynek na łonie natury w cichej i spokojnej okolicy również ma swoje zalety. Dlatego też warto wybrać się w tamtym kierunku chociaż na kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>