Warszawa przyjazna dzieciom

Wyjazd z dzieckiem na urlop wiążę się z dużym stresem dla rodzica. Mama jak i tata pragną pokazać dziecku coś wartościowego, jednocześnie nie na tyle nudnego, aby dziecko zasypiało na stojąco. Nie zawsze idzie to w parze. Na ogół wybieramy miejsca, które są niezwykle typowe. Nie jest czymś złym zwiedzać to, co jest doskonale znane z pocztówek. Jednakże warto odwiedzić miejsca, które będą postrzegane przez dzieci jako bardzo atrakcyjne.

Problemem może się okazać dystans od bazy noclegowej, ale czy na pewno? Niewątpliwie warto odwiedzić Teatr Małego Widza, zlokalizowany przy ul. Jezuickiej 4. Pójście na spektakl do teatru, położonego nieopodal Rynku Starego Miasta jest idealne podczas wycieczki wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Sztuki w Teatrze Małego Widza pozwalają młodym na poznawanie kultury poprzez zabawę, a dorosłym na zanurzenie się w świat wyobraźni dziecka. Położenie budynku w pobliżu Starego Miasta sprawia, że bez problemu po wieczornej rozrywce będziemy mogli powrócić do swojego warszawskiego noclegu, nie korzystając z komunikacji miejskiej.

Następną propozycję do rozważenia na wycieczkę stanowi Muzeum Żydów Polskich, w którym warto zobaczyć miejsce edukacji rodzinnej – „U króla Maciusia”. Dostępni na miejscu edukatorzy i artyści będą przekazywać dzieciom informacje w duchu Janusza Korczaka. Treści oscylują wokół tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

Po zdobyciu nowej wiedzy warto odwiedzić miejsce, gdzie nasze pociechy będą mogły nieco odreagować. Dobrym rozwiązaniem będzie Fun Park Digiloo, stanowiący największy plac zabaw w stolicy. Zlokalizowany jest przy ul. Dominika Merliniego 2, a więc blisko centrów noclegowych. Dojazd nie powinien być problematyczny, gdyż można tu przybyć za pomocą metra, które stanowi dodatkową rozrywkę. W parku dorośli będą mogli chwilkę odpocząć, popijając latte, podczas gdy ich pociechy będą szaleć w bezpiecznych tunelach i zjeżdżalniach.

Zabranie swojego dziecka na powyższe atrakcje będzie niezapomnianym przeżyciem dla pociechy. Rodziców zadowoli niski koszt wyprawy oraz możliwość jednoczesnego wypoczynku. Ważnym aspektem jest dogodna lokalizacja obiektów względem warszawskiej bazy noclegowej. Wycieczka tego typu głęboko zapadnie w pamięci dzieci, z pewnością na tyle, że w przyszłym roku obiekty te znajdą się wysoko na liście „do zobaczenia w Warszawie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>