Wakacje w Śląskim mieście – Gliwice

Szukasz dla siebie i swoich bliskich idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek lub weekendowy wyjazd? Jednak tym co sobie cenisz to miejska wygoda połączona z licznymi atrakcjami i aktywnym spędzaniem czasu? Plaża to nie miejsce, w którym czujesz się jak ryba w wodzie? Jeśli odpowiedziałeś na wszystkie pytania twierdząco, to myślę, że znajdę dla Ciebie idealną i atrakcyjną propozycję wyjazdu. Mając na myśli miejskie wakacje, myślisz pewnie o dużych miastach takich jak Warszawa, Łódź lub Wrocław, jednak ja Ci zaproponuje znacznie mniejszą miejscowość, ale nie mniej atrakcyjną.

Gliwice to liczące niespełna 200 tysięcy mieszkańców miasto położone na Górnym Śląsku. Razem z takimi ośrodkami miejskimi jak Katowice, Chorzów, Zabrze, Bytów, czy Sosnowiec tworzy konurbację Górnego Śląska, czyli największy zespół miast w Polsce. Jeśli marzysz o aktywnym spędzaniu czasu, wśród licznych zabytków i ośrodków rozrywki Gliwice są idealne dla Ciebie.

Do granicy czeskiej z centrum miasta jest ponad 50 kilometrów. Najbliższy, a zarazem największy ośrodek przyrodniczy znajduje się ok. 100 km na południe. To Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. To piękne miejsce na spacery i górskie wędrówki po niewielkich wzniesieniach. Istnieje tutaj mnóstwo szlaków turystycznych. Największą osobliwością są charakterystyczne skałki piaskowcowe o niezwykłych kształtach.

Wracając do miejskich uroków Gliwic to przede wszystkim tętniący życiem rynek, zwłaszcza nocą. Mnóstwo restauracji, barów oraz klubów przyciągają zarówno młodszych i starszych. Na uwagę zasługuje także średniowieczny plac rynkowy z pięknymi, kolorowymi kamienicami, uroczymi uliczkami oraz zabytkowy Ratusz.

W Gliwicach znajduje się także „polska wieża Eiffla”, czyli licząca ponad sto metrów, całkowicie drewniana radiostacja. Atrakcyjnie zagospodarowana wokół przestrzeń zachęca do spacerów i dłuższego pozostania. Najwięcej turystów odwiedza to miejsce wieczorem, ze względu na niezwykłą iluminację świetlną.

W centrum miasta i polskiego przemysłu możesz także poczuć klimat tropikalny, dzięki miejscowej palmiarni. Egzotyczne gatunki ryb i roślin tworzą niesamowity klimat idealny na każdą porę roku, niezależnie od pogody na zewnątrz. W Gliwicach nie brakuje także center rozrywek i gier. Znajdują się tutaj też coraz bardziej popularne escape-rooms, czyli pokoje zagadek. Jeśli uprawiasz sport będziesz zadowolony z miejscowych siłowni i ośrodków fitness.

Baza noclegowa w Gliwicach jest niezwykle bogata i różnorodna. Z pewnością z najdziesz idealny nocleg dla siebie. Możesz wybierać wśród luksusowych noclegów na Meteorze, takich jak położony w centrum miasta Hotel Royal, który oprócz wygodnych apartamentów, oferuje restaurację, siłownię, saunę, solarium oraz masaże. Znacznie mniej zapłacisz za nocleg w pokojach gościnnych lub hostelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>