Perełka Bałtyku – Rusinowo

Rok 2016 był rekordowy pod względem turystów nad Polskim Morzem. Tłok i gwar mógł „zmęczyć“ niejednego turystę. Całe szczęście istnieją wciąż nieodkryte zakątki morza gwarantujące spokój i ciszę. Jednym z takich nieodkrytych miejsc przez tłumy turystów jest wieś Rusinowo. Położona nieopodal Jarosławca, tuż przy jeziorach Wicko oraz Kopań. Brak tam ogromnych obiektów hotelowych, aquaparków, dzikich hord turystów.

W Rusinowie znaleźć można noclegi głównie w kwaterach prywatnych. Do wyboru są również noclegi w domkach letniskowych. Z całą pewnością wioska stanowi doskonałą alternatywę dla zatłoczonych plaż najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów. Przejawia się to miedzy innymi w atrakcyjnej cenie za noclegi (zestawienie cen – Meteor).  Turyści mogą cieszyć się wypoczynkiem nie tylko na nadmorskich plażach ale również nad jeziorem Kopań. Cisza i spokój – tego nie znajdziesz w trójmieście. Jezioro Kopań gwarantuje z kolei doskonałe warunki dla wędkarzy oraz żeglarzy.

Gdy jednak cisza i spokój zacznie nam doskwierać aż nadto można się wybrać do położonego nieopodal Jarosławca. Znajduje się tam Aqua Park – kompleks basenów oddalonych zaledwie o 350 m od brzegu morza. Jest to jednak wypoczynek dobry gdy za oknem niepogoda. Nie lada atrakcje zwłaszcza dla dzieci będzie też stanowić położony nieopodal Park Rozrywki Leonardia. Zlokalizowane na świeżym powietrzu setki gier stanowią niebywałą atrakcję. Warto jednak udać się na wypoczynek na pięknej nabrzeżnej plaży – piaszczysta, szeroka i pięknie utrzymana. Dodatkowym atutem tej miejscowości jest przepiękny las sosnowy. Wszystko to tworzy unikalny, zdrowy klimat.

W samej wsi nie ma bowiem żadnych zakładów przemysłowych. Rusinowo położone jest też niedaleko od atrakcyjnej pod względem turystycznym wsi Darłowo. Znajduje się tam Zamek Książąt Pomorskich (informacje – Wikipedia) powstały jeszcze w XIV wieku. Będąc nad morzem nie można przeoczyć latarni morskiej. Ta również znajduje się w Darłówku. Ze względu na swój specyficzny klimat jest na pewno dobre do wypoczynku dla osób chcących podreperować swoje zdrowie. Specyficzny mikroklimat jest idealny dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>