Dębki – trasy turystyczne dla cyklistów

Jeśli tylko dobrze się przyjrzymy, to rzeczywiście zauważymy coraz więcej samochodów, które posiadają przyczepione do bagażnika lub na dachu rowery. Jest to świetny sposób na spędzanie własnych wakacji, lub nawet długiego weekendu. Ponieważ, stacjonując w jednym kurorcie, mamy okazję przy pomocy jednośladów, jeszcze lepiej poznać otaczającą tę miejscowość okolicę. W związku z tym, jeśli zarezerwujemy noclegi w Dębkach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać również okoliczne kurorty. Tym bardziej, że nawet tutejsza wariacja na temat noclegów (w serwisie ➨Meteora całość) zachęca do skorzystania z wielu atrakcji znajdujących się w innych miejscach.

Wybierając się na rowerowe wczasy do Dębek, warto mieć świadomość, że właśnie na tym obszarze znajduje się Rezerwat Piaśnickie Łąki. Dzięki temu możemy liczyć również na wiele szlaków i ścieżek, po których będziemy swobodnie poruszać się rowerami. Ponadto mamy również do czynienia z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, który rozciąga się na Wschodnie Wybrzeże. Jedną z najpopularniejszych ścieżek, która oczywiście liczy kilkadziesiąt kilometrów, około 40, jest trasa prowadząca na Hel. W takim razie można się domyślać, że to właśnie tutaj znajduje się możliwość zwiedzania wszystkich najpopularniejszych kurortów znajdujących się po drodze, takich jak Władysławowo, Jurata, czy też Chłapowo.

Jeśli chcemy skorzystać z najpopularniejszego szlaku, który przechodzi przez Dębki, warto wybrać się czerwonym szlakiem o nazwie Nadmorski Bałtycki. Rozciąga się on na długości ponad 52 kilometrów i swój początek ma w Łebie, a kończy się w Żarnowcu. Nie ma żadnych przeszkód, żeby zmienić kierunek, jak i również zdecydować się wyłącznie na jeden, mniejszy odcinek. Mianowicie z Dębek możemy wyruszyć w górę rzeki Piaśnicy, która doprowadzi nas do Jeziora Żarnowieckiego. Zresztą to właśnie tam również znajduje się elektrownia wodna. Natomiast zmieniając front, spokojnie dotrzemy do Białogóry, Lubartowa oraz Kopalina. W Osetniku natomiast mamy okazję zobaczyć latarnię morską „Stilo”. W takim razie to wszystko od nas zależy tak naprawdę, w które miejsca rzeczywiście zdecydujemy się pojechać na swoim rowerze. Ponieważ każdy wczasowicz także wyróżnia się osobliwą kondycją fizyczną. Dla jednej osoby 100 kilometrów jest ponad możliwości, a dla drugiego trasa możliwa do pokonania każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>