Cisna – na wakacje w Bieszczady

Bieszczady to przepiękna kraina geograficzna położona na południowo-wschodnich rubieżach naszego kraju. W ostatnich latach Bieszczady przeżywają renesans swojej popularności – zwłaszcza w miesiącach letnich tłumnie zjeżdżają tu turyści z najdalszych zakątków Polski, w poszukiwaniu spokojnego wypoczynku na łonie natury. Jedną z najpopularniejszych miejscowości w tym regionie jest Cisna. Znajdziesz tu doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Najwięcej miejsc noclegowych oferują pensjonaty oraz właściciele kwater prywatnych. Dostępne są również miejsca noclegowe w schroniskach młodzieżowych oraz górskich, a także na polach namiotowych.

Przepiękne widoki roztaczające się z bieszczadzkich szczytów zachęcają do wielogodzinnych wędrówek. Jeżeli jednak chcesz w pełni podziwiać piękno tej krainy, to wybierz się na wypoczynek poza szczytem sezonu turystycznego. Na górskich szlakach będzie wówczas mniej turystów. Jeżeli wybierasz się na wczasy z dziećmi, to najdogodniejszy szlak prowadzący na Połoninę Wetlińską swój początek ma na Przełęczy Wyżnej. Wędrówka nim zajmuje niespełna godzinę i prowadzi do najwyżej położonego bieszczadzkiego schroniska o przyjaznej nazwie Chatka Puchatka, gdzie można odpocząć po trudach wędrówki.

Osoby, które lubią wylegiwać się na plaży mogą wybrać się na jednodniowy wypad z Cisnej nad Solinę. Znajdują się tam czyste plaże oraz strzeżone kąpieliska. Można także wypożyczyć sprzęt pływający, taki jak kajaki czy rowerki wodne.

Będąc w Cisnej warto również wybrać się na wycieczkę po okolicznych lasach Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową. Do wyboru są dwie trasy, a za blisko dwugodzinną przejażdżkę zapłacisz jedynie kilkanaście złotych. W okresie letnich wakacji w Cisnej odbywają się liczne koncerty oraz imprezy plenerowe. Największym festiwalem, na którym możesz posłuchać poezji śpiewanej oraz zapoznać się z twórczością lokalnych artystów jest Rozsypaniec, odbywający się w połowie sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>