Białogórskie atrakcje: latarnia Stilo

Polskie wybrzeże dla niektórych wydaje się być bardzo powtarzalne, a czasem nawet i nudne. W wielu przypadkach jest to prawda, ponieważ w każdej miejscowości mamy te same elementy, takie jak molo, porty czy plaże. Jednak czasami możemy trafić na coś niezwykłego i są to piękne, nadmorskie latarnie, których w Polsce nie brakuje. Oczywiście niemal każdy zna najbardziej popularne latarnie, takie jak ta w Jastarni, ale to nie wszystko, co Polska ma nam do zaoferowania w tym temacie.

Idealnym tego przykładem jest Latarnia Stilo, która jest wyjątkowa pod wieloma względami architektonicznymi. Dodatkowo, wchodząc na latarnie, możemy się cieszyć wspaniałymi widokami, które same w sobie są wystarczającą motywacją do zobaczenia tego obiektu. Nie jest ona zbyt popularna ze względu na to, że znajduje się w pobliżu mniej znanych nadmorskich miejscowości, takich jak Białogóra. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja warta zobaczenia, nawet dla osób, które nie interesują się tematyką latarni czy szeroko pojętej architektury. Oczywiście latarnie można odwiedzić będąc w Łebie, jednak warto wybrać się w zupełnie inne rejony wybrzeża, takie jak wspomniana wcześniej Białogóra.

Jest to mała, ale bardzo malownicza miejscowość, która gwarantuje spokojny relaks dla całych rodzin. Jej położenie na terenie parku krajobrazowego sprzyja przyjemnym spacerom i przejażdżkom rowerowym po licznych szlakach. Miła i rodzinna atmosfera tego miejsca to nie jedyne plusy. Na plus z pewnością jest też fakt, że Białogóra jest tańszą alternatywą do dużych nadmorskich kurortów. Jest tu tak samo miło, baza noclegowa jest rozbudowana i nie odstaje od przyjętych standardów. Wpisując w wyszukiwarce internetowej ‚noclegi Białogóra’, dostajemy bardzo duży wybór. To świetna opcja na rodzinne wyjazdy.

Klimat tego miejsca z pewnością was oczaruje, a zwiedzanie latarni morskich to świetna zabawa dla małych i dużych. Ta miejscowość na razie jest mało znana, ale może się to niedługo zmienić, ponieważ drzemie w niej duży potencjał. Podsumowując, czasami możemy trafić na coś niezwykłego i są to piękne, nadmorskie latarnie, których w Polsce nie brakuje. Oczywiście niemal każdy zna najbardziej popularne, takie jak ta w Jastarni, ale to nie wszystko, co Polska ma nam do zaoferowania w tym temacie. Idealnym tego przykładem jest Latarnia Stilo, która jest wyjątkowa pod wieloma względami architektonicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>