Atrakcyjne plaże w Rowach

Spośród wielu osób, które co roku decydują się na spędzenie wakacji nad Bałtykiem, część wybiera pobyt w niewielkiej wiosce Rowy, położonej na obrzeżach Narodowego Parku Słowińskiego. Ta sympatyczna miejscowość kusi gości pięknymi plażami, otoczonymi wydmami i lasem, ciekawą starą architekturą, której typowym przykładem są chaty rybackie o szachulcowej konstrukcji, muzeami, placówkami gastronomicznymi i przyjemną bazą noclegową. Duży plus stanowi także bliskość rezerwatu przyrody, w którym chronione są stanowiska cennych roślin i zwierząt, oraz niezwykłe krajobrazy morenowe.

Oczywiście podstawą wypoczynku w Rowach jest relaks nad wodą. Miejscowość ta szczyci się atrakcyjną plażą, którą na dwie części dzieli rzeka Łupawa. Po obu stronach ujścia wczasowicze znajdą chronione kąpieliska, na których pod okiem ratownika mogą pluskać się w Bałtyku. Warto wiedzieć, że poławianie czegokolwiek z delty rzeczki jest surowo zabronione, więc wędkarze muszą znaleźć sobie inne stanowiska do łapania ryb.

Na piaszczystą plażę zachodnią prowadzą aż cztery zejścia. Koło wsi kąpielisko pokrywa drobny piasek i nieliczne otoczaki, ale podczas przemieszczania się na zachód, napotyka się coraz więcej kamieni. W końcu zejście do morza staje się zupełnie kamieniste, ale za to na plaży pojawia się tym mniej osób, im bardziej oddala się od Rowów. Jeśli ma się grubszy materac, warto przejść się nieco dalej przed rozłożeniem się na plaży, aby uniknąć dzikich tłumów.

Plaża na wschód od delty rzecznej jest szeroka i piaszczysta. Tutaj przychodzi większość wypoczywających w kurorcie. Oddalając się od Łupawy, spacerowicze miną plażę nudystów i dotrą do Słowińskiego Parku Narodowego. Ze wsi prowadzi tu tylko jedno zejście. Jednych zachęci do pobytu w okolicy właśnie stanowisko dla golasów, natomiast inni będą woleli trzymać się od niego jak najdalej, pozostając niedaleko ujścia rzeki.

Tych, którzy wybiorą tu noclegi (zobacz w turystycznym portalu meteor), Rowy kuszą wspaniałymi plażami, otoczonymi przez wydmy i lasy. Przyjezdni mogą tu popływać w morzu, pływając na wyznaczonych kąpieliskach strzeżonych. Do wyboru pozostaje bardzo oblężona wschodnia plaża piaszczysta i pustawe kamieniste wybrzeże na zachód od Łupawy. Szczególną atrakcję stanowi wyznaczony odcinek dla nudystów, którzy bez skrępowania mogą wylegiwać się na swoim terytorium.

One comment

  1. Dominik88 pisze:

    Rezerwat przyrody to jeden z najfajniejszych zabytków przyciągających na nocleg do Rowów, a chaty rybackie i lasy i wydmy tylko potęgują piękno tej miejscowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>